طراحی و اجرا نما
طراحی و اجرا نما

طراحی و اجرای نما ساختمان و محوطه

طراحی و اجرای نما ساختمان

طراحی و اجرای انواع نمای کامپوزیت، نمای سنگ، نمای خشک و نماهای کلاسیک و مدرن از صفر تا صد با نیرویی متخصص

۰۳۱۴۲۶۴۵۹۲۹۰۹۳۷۴۸۵۴۶۱۲

اصول طراحی نما در معماری ، مواردی که باید به آنها دقت داشت :

 • اصول وضوابط طراحی نما : در طراحی نما نمی توان از هر مصالحی استفاده کرد چون قوانین شهرداری در هر منطقه ضوابط خاص آن منطقه را دارد . مثلا نمای رومی در برخی مناطق ممنوع است .
 • توجه به شرایط اقلیمی : باید توجه به نمای ساختمان داشت که درچه شرایط آب و هوایی ساخته می شود،زیرا متریال انتخابی برای طراحی نما به شرایط اقلیمی آن منطقه بستگی دارد و از متریالی نمی توان در هر مکانی استفاده کرد.
 • متریال و مصالح : برای کاهش هزینه اجرایی بهتر است متریال و مصالحی که در آن منطقه در دسترس هستند را برای اجرا استفاده کنیم .
 • سبک طراحی نما : یکی از موارد مهمی که در طراحی هر نمای ساختمان باید به آن توجه داشت سبک طراحی است که متناسب با طراحی داخلی باید انتخاب شوند.
 • سلیقه کارفرما : سلیقه کارفرما در طراحی نما بسیار تاثیر گذار است و کارفرما باید تایید نهایی را بدهد .

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت تماس حاصل نمایید.

اهمیت طراحی نما ساختمان

در گذشته شاید نما ساختمان به اندازه امروز اهمیتی نداشته و چیزی به عنوان طراحی نما در بین مردم مطرح نمی شد، اما امروزه با گسترش شهر ها و تمایل به شهر نشینی طراحی نمای ساختمان به یک کار تخصصی و پرطرفدار تبدیل شده است .

ضوابط در طراحی نما ساختمان

نمای ساختمان با توجه به اینکه چه کاربری دارد و در کجا قراردارد هر کدام به نوع خود متفاوت است ، مهندس معمار در طراحی نما  باید با ضوابط هر شهر و هر منطقه ای از کشور آشنایی کامل داشته باشد.

برای مثال استفاده از مصالح مرغوب و مقاوم در برابر فرسایش و آلوده شدن نما یکی از الزامات طراحی و اجرای نما ساختمان در شهر تهران حساب می شود .

طراحی نما ساختمان

اصلی ترین عنصر های نما ساختمان :

از عناصر اصلی در نما ساختمان  میتوان به پنجره ، درب ، سطوح و محدوده پایانی سقف اشاره کرد که هر کدام این عناصر از نظر رنگ ، شکل ، مصالح باهم متفاوتند.

مصالحی که در طراحی نما ساختمان استفاده می شود در رنگ ، شکل و لطافت نما ساختمان تاثیر بسیاری دارند برای مثال استفاده از مصالح بومی در طراحی نما ساختمان نشان می دهد  که آن نما ساختمان متعلق به کدام ناحیه است .

انواع نما ساختمان

 • طراحی نما مسکونی : در طراحی و اجرا نما مسکونی به این نکته باید توجه کرد که نما ساختمان نباید به گونه ای باشد که تضاد زیادی با سایر ساختمان های آن منطقه ایجاد کند.در طراحی نما مسکونی هر چقدر نما ها به یکدیگر نزدیک تر طراحی شوند از لحاظ بصری حس بهتری را در ذهن مخاطب ایجاد خواهد کرد هرچقدر مصالح ساختمانی که در طراحی نما استفاده می شود مرغوب تر باشد عمر نماساختمان بیشتر و طولانی تر می شود.
 • طراحی نما اداری : مهندسین معمار با توجه به ضوابط طراحی نما ساختمان باید در این نوع نما خلاقیت هم داشته باشند که به گونه ای باشد تا با وجود القای حس زیبایی ، بتواند تا حدود زیادی متناسب با کاربری ساختمان مورد نظر باشد .
 • طراحی نما تجاری : طراحی نما ساختمان تجاری متفاوت و سخت تر از طراحی نما مسکونی و اداری است زیرا نمای تجاری باید به گونه ای باشد که حس کنجکاوی افراد را برانگیزد چون تعداد افرادی که در ساختمان های تجاری رفت و آمد میکنند بیشتر از ساختمان های دیگر است و باید به گونه ای باشد که افراد بیشتری را به خود جذب کند .استفاده از شیشه و فلز در نما این نوع ساختمان ها با توبه در نظر داشتن ضوابط بسیار مرسوم است .
 • طراحی نما کلاسیک : نما ساختمان به سبک کلاسیک بیشتر برای ویلا های خارج از شهر کاربرد دارد . هر چقدر متراژ زمین بیشتر باشد شکوه و عظمت بنایی که به سبک کلاسیک طراحی شده باشد بیشتر به چشم می آید. در این نوع طراحی نمای ساختمان و محوطه سازی و فضای سبز باید همگی از یک سبک مشخص پیروی کند .
 • طراحی نما تالار عروسی : طراحی نمای تالار عروسی باید تابع یک سبک خاص باشد ورعایت تناسب آن با قسمت داخلی تالار عروسی و محوطه ضروری است . یکی از موارد مهمی که روی نمای تالار تاثیر میگذارد نور پردازی آن است چون بیشتر فعالیت های تالار ها در شب است به جذابیت نما کمک میکند
اجرای نمای ساختمان

سبک های مختلف در طراحی نما

 • طراحی نما به سبک مدرن : در طراحی نما به سبک مدرن از نور طبیعی استفاده ی شود از مهم ترین بخش ها در طراحی این نما محل قرار گیری بازشو ها (در و پنجره) است .در طراحی نورپردازی و قرارگیری این نوع سبک ، نما باید به گونه ای طراحی شود که در عین سادگی جذابیت خاص خودش را داشته باشد . یکی از ویژگی های سبک مدرن ، طراحی فضا های چند کاربردی در ساختمان های مدرن است که بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است .
 • طراحی نما به سبک کلاسیک : این نوع سبک بیشتر برای ساختمان های مجلل استفاده می شود . مصالح و متریال مورد استفاده در این نوع طراحی بر گرفته از زمان کلاسیک روم و یونان قدیم است ، سبک کلاسیک علاوه بر مجلل بودن ، نظم و تقارن خاص خودش را دارد .  دلیل محبوبیت این سبک استفاده از مصالح پر نقش و نگار مثل ستون های سلطنتی ، گچ بری های هنری و کتیبه های با عظمت که در این نوع نما استفاده می شود است .
 • طراحی نما به سبک پست مدرن : چهارمین سبک ،سبک پست مدرن است که برخلاف سبک های دیگر متمرکز روی سادگی و نظم است . استفاده از اشکال هندسی نا منظم و عجیب و غریب در این سبک استفاده می شود اشکالی که در این سبک استفاده می شوند عموما منحنی یا قوس دار هستند .در سبک پست مدرن دست طراحان باز است و می توانند طرح های جذاب و خلاقی را ایجاد کنند و این ویژگی باعث شده است که این سبک نسبت به سبک های دیگر از برتری بیشتری برخوردار شود و به راحتی می توان با استفاده از رنگ های گرم در کنار رنگ های روشن و سرد نمای جذاب و خیره کننده ای ایجاد کرد .

آیا برای طراحی نمای ساختمان خود نیاز به مشاوره دارید؟

طراحی استاندارد مطابق معیارهای استاندارد مهندسی  

چهار مورد از اصول طراحی نما ساختمان

1- نما به عنوان یک معرف خوب

طراحی نما ساختمان می تواند معرف موقعیت مکانی ملک یا حتی معرف شخصیت مالک و ساکنان ساختمان و همچنین نوع کاربری آن باشد .

2- نما به عنوان یک عایق محافظ در مقابل تاثیرات جوی سرما و گرما

یک نمای موفق نمایی است که علاوه بر زیبایی در حفظ  انرژی نیز موثر باشد و مصالحی که برای ساخت نما استفاده می شود  مانع اتلاف انرژی شود و ضریب انتقال حرارتی کمتری داشته باشد .

3- نما به عنوان یک رابط بین قسمت های داخل و خارجی بنا

نمای یک ساختمان همانگونه که به عنوان یک محافظت برای اجزای داخلی در برابر محیط بیرونی است باید توانایی برقراری ارتباط بین محیط بیرونی را هم داشته باشد . به عنوان مثال ورود نور خورشید به داخل ساختمان و همچنین استفاده از مناظر بیرونی بنا از داخل ساختمان .

4- نما به عنوان معرف شرایط محیطی

نمای هر ساختمان بسته به محلی که در آن قرار دارد و بر اساس شرایط محیطی مانند شرایط آب و هوایی ، باد ، طوفان ، آلودگی هوا و میزان آلاینده های موجود در هوای محیط و همچنین انواع مصالحی که  برای آن استفاده شده است کاملا متفاوت می باشد .

لیست قیمت آجر نما شامل قیمتهای به روز تا تاریخ امروز را در صفحه محصولات آجر نما مشاهده نمایید.

یک طراح نما چه وظایفی دارد:

 • ملاقات با کارفرما و گفت و گو با آن برای گرفتن اطلاعات و درک دقیق جزئیات
 • طراحی و تفسیر برنامه های طراحی خود
 • انجام تحقیقات و مطالعه برای انتخاب سبک طراحی
 • عقد قرار داد و اطمینان از رعایت تمامی شرایط موجود
 • هماهنگی ارسال مدارکات به شورا های مرتبط
 • نظارت بر ساخت و ساز بنا
 • ارتباط با کارفرمایان برای اطلاع از روند پیشرفت کار،و موانع و نقاط عطف پروژه
 • مدیریت پروژه تامین کنندگان ، پیمانکاران و منابع
طراحی و اجرای نما ساختمان در اصفهان

طراحی و اجرا نما در شرکت سپهر ساخت

شرکت فنی و مهندسی سپهر ساخت ، با اعتماد به دانش فنی عمیق و استعدادهای برجسته‌ای که در خود جای داده است، به عنوان یک شرکت ساختمانی برگزیده در زمینه طراحی و اجرایی به ایجاد آثاری منحصربه‌فرد در زمینه طراحی نما در انواع سبک‌ها در استان اصفهان می‌پردازد. از طراحی نماهای زیبا و کارآمد برای فضاهای مسکونی تا طراحی نماهای جذاب برای مغازه‌ها، ساختمان‌های اداری و تجاری، باغ‌ها و ویلاها، ما با بهره‌گیری از تجربه و پیشرفته‌ترین روش‌های جهانی در طراحی، این ایده‌ها را به واقعیت تبدیل می‌کنیم. همواره در تمام مراحل، از ابتدای طراحی تا اجرا، با دقت به بودجه و نیازهای شما پاسخگوییم.

شرکت شرکت ساختمانی سپهر ساخت به عنوان یک شرکت معتبر در صنعت خدمات ساختمانی در استان اصفهان با تخصص در پروژه‌های بزرگ و کارهای عالی کیفیت شناخته می‌شود. این شرکت در طول سال‌ها توانسته است به طور پیوسته پروژه‌های موفقی را با انجام برساند و در بازار به عنوان یک نمونه برجسته از کیفیت و دقت در ساختمان‌سازی شناخته می‌شود.

عضویت | ورود
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد