طراحی و اجرا باغ ویلا و فضای سبز
طراحی و اجرا باغ ویلا و فضای سبز

طراحی فضای سبز باغ ویلا و محوطه سازی

در دنیای امروز، زندگی پر از استرس و روزمرگی است و افراد به دنبال فرصت‌هایی هستند تا بتوانند استراحت کنند و انرژی مثبت به دست آورند. در این راستا، ویلا به عنوان یک گزینه محبوب در صنعت گردشگری ظهور کرده است. ویلاها، با محیط آرام و طبیعی که ارائه می‌دهند، فرصتی را برای فرار از شلوغی شهر و تجربه آرامش و لذت فراهم می‌کنند.

تعریف ویلا

همه ی ما معمولا زمانیکه میخواهیم به یک خانه رویایی فکر کنیم یک فضای ویلایی با بهترین کیفیت ها در دل طبیعت و دور از شلوغی شهر به ذهن ما می رسد که مملو از کیفیت های خاص فضایی مورد علاقه هر فرد می باشند .

تاریخچه ویلا

ویلا ها مکان هایی هستند که ابتدا از معماری غربی بوجود آمدند و سپس وارد معماری جهان شدند .اولین بار در شبه جزیره ایتالیا در دوران باستان ویلا ها دیده شده و سپس در دوره رنسانس به شکوفایی و اوج خود در آن زمان رسیده است .

ایده ویلا از ابتدا به عنوان خانه هایی بیرون از شهر و در دل طبیعت که زاده تخیلات افراد ثروتمند و معمار می باشد شکل گرفته است .

ساختار ویلا ها با گذشت زمان دستخوش تغییراتی شده است و حتی مکان ویلا ها از آن فضای بکر در دل طبیعت به حومه شهرها و باغ ها و گاه به داخل شهرها منتقل شد. اما اصول اولیه ویلا که این مکان را مکانی متفاوت و خاص نسبت به دیگر سکونت گاه ها می کرد را با خود حفظ کرد.

از این رو بعد از دوران رنسانس ویلا ها فراتراز یک معماری با زمینه ایتالیایی ظاهر میشود و به علت کیفیت های خاص خود به گونه های مختلفی در سراسر اروپا و جهان این معماری انتقال می یابد .

برای طراحی صفر تا صد ویلا و باغ ویلا، همین حالا تماس بگیرید!

طراحی و اجرا در کوتاهترین زمان و بالاترین کیفیت

ویلا به معنای امروزی

امروزه ساختمان های زیادی هستند که در دسته بندی ویلا ها قرار دارند ،به طور کلی به ساختمان هایی که حداکثر دو یا سه طبقه هستند و از کناره های زمین فاصله گرفته اند و همچنین دارای فضای سبز مناسب و فضاهای با کیفیت هستند ویلا گفته میشود .

ویلا در ایران

در ایران در فرهنگ عامه معمولا به خانه هایی که نمای چهار طرف داشته باشند یا سقف شیب دار داشته باشند خانه های ویلایی گفته می شود و در شمال ایران بخاطر اقلیم مرطوب اکثر خانه ها بصورت ویلایی ساخته می شدند و با گسترش شهر ها از تعداد ویلا ها در مراکز شهر ها کاسته شد ولی در حومه و شهرک های ویلا ها به چشم می خوردند .

ویلا در اصل به خانه ای ساخته شده در اطراف شهر گفته می شود که دارای معماری به سبک ایتالیایی است .

طراحی ویلا ها عمدتا در زمینی وسیع ساخته می شوند و بنای آن باید دارای جذابیت زیادی باشد و ترجیحا بنای ساختمانی ویلا باید با باغچه های سرسبز و چشم انداز های زیبا احاطه شده باشد .

ویلا (به فرانسوی و انگلیسی Villa) : به ساختمانی گفته می شود که در تعریف امروزه از چهار طرف به بیرون نما داشته باشد و معمولا آن را در اطراف شهر ها یا ییلاق ها می سازند .

البته در بعضی از کشور ها قوانین ساخت و ساز به شهروندان اجازه ساخت ویلا در داخل شهر را می دهد و خانه های مسکونی بصورت ویلا ساخته می شوند .

ویژگی های معماری ویلا

تمام ویلا ها دارای مشخصه های  متمایز در معماری بنا هستند.قابل توجه ترین مشخصه آن این است که در یک محیط گسترده و باز ساخته می شود .همچنین بسیاری از ویلاها دارای یک برجک مرکزی در بنای خود هستند که از تمام قسمت های بنا بلندتر است و به عنوان نقطه کانونی بنای ویلا از آن نام برده می شود .ویلا در قطعه بزرگی از زمین ساخته می شود و اطراف آن مملو از درختان ،مناظر زیبا و آبنماهایی است که در محوطه سازی ویلا طراحی و ساخته می شوند  ناگفته نماند که محوطه سازی و دکوراسیون خارجی ویلا از اهمیت زیادی برخوردار است و فضایی که بنای ویلا را احاطه می کند باید دارای زیبایی و جذابیت های بصری زیادی باشد .ویلا ها اغلب دارای بام های شیروانی با پوششی سفالین هستند و در نمای آن از آجر و موزائیک برای زیبا سازی استفاده می کنند .

درباره طراحی ویلا

در طراحی ویلا ابتدا باید تمامی شرایط مکان ویلا همانند زاویه تابش آفتاب،جهت وزش باد،شرایط زمین،محدوده زمین،ویلا های همسایگان و قوانین ساخت و ساز مورد بررسی قرارگیرند.سپس با بررسی دقیق تر زمین،فرآیند طراحی ویلا آغاز می شود.در این میان می توان طراحی حیاط ویلا و طراحی محوطه ویلا را نیز آغاز کرد. طراحی و ساخت ویلا در شمال کشور با توجه به شرایط اقلیمی خاص منطقه صورت می گیرد ، در واقع نوع معماری و دکوراسیون داخلی ویلا براساس موقعیت جغرافیایی تعیین خواهد شد.

در طراحی ویلای دوبلکس، دکوراسیون داخلی ویلا باید به گونه ای باشد تا علاوه بر راحتی ، از فضای مازاد طبقات بهره کافی را برد. در واقع دکوراسیون داخلی ویلا نیز به ذوق و سلیقه معمارنیاز خواهد داشت.در طراحی ویلا باید تناسب بین فضاهای خارجی و دکوراسیون داخلی ویلا رعایت شود.مجموعه رنگ های به کار برده شده در طراحی ویلا می بایست یک تصویر به هم پیوسته را نمایش دهند. نمای ویلا باید ترکیبی از جزئیات طراحی ویلا،مصالح و متریال ها،مدل های متوع درب و پنجره و دیگر اجزای تشکیل دهنده باشد تا طراحی آن را زیباتر جلوه دهد. فضای سبز،محوطه ویلا، استخر و در کل طراحی محوطه ویلا نقش بسیار مهمی در زیبایی و راحتی ویلا خواهند داشت .در طراحی ویلا استفاده بهینه از فضای خارجی همانند پارکینگ ها،باغ،فضای سبزو استخر نیز به اندازه فضاهای داخلی حائز اهمیت است .

آیا برای طراحی و ساخت ویلا خود نیاز به مشاوره دارید؟

 طراحی ویلای مسکونی بر اساس اصول معماری همساز با اقلیم و بوم هر منطقه، متناسب هزینه مورد نظر مشتری 

مهم ترین اصول طراحی ویلا

 • توجه به قوانین شهرداری
 • توجه به بودجه کارفرما
 • توجه به سلیقه کارفرما
 • توجه به سبک معماری
 • توجه به سازه ویلا
 • توجه به زمین و بستر ویلا

اصول طراحی ویلا در شمال

اقلیم معتدل و مرطوب باعث می ‌شود تا مراحل ساخت ویلا و طراحی آن دارای اصول بسیار خاصی باشد. شرایط اقلیمی منطقه به صورت کامل در روند طراحی ویلا تاثیر می ‌گذارد؛ بنابراین باید تمامی شرایط اقلیمی و آب و هوایی مانند رطوبت هوا، جهت تابش نور خورشید، میزان بارندگی؛ وزش باد و … توسط شرکت طراحی ویلا بررسی شود.

سبک های طراحی ویلا

 • سبک طراحی ویلای مدرن
 • سبک طراحی ویلای کلاسیک
 • سبک طراحی ویلای تلفیقی

10 اصل مهم در رسیدن به ویلای رویایی

 1. هدف از طراحی و ساخت ویلا چیست؟
 2. پیدا کردن یک سایت خوب
 3. مدیریت منابع مالی (قیمت تمام شده ساخت ویلا)
 4. پیداکردن طراح و مشاور متخصص
 5. درتماس بودن با طراح ویلا
 6. پیداکردن بهترین مسیر برای ساخت ویلا
 7. گرفتن مجوز ساخت و بستن قرارداد اجرای ویلا
 8. آماده کردن سایت(زمین)جهت ساخت ویلا
 9. شروع عملیات ساخت ویلا
 10. گام آخر:لذت بردن

اهمیت بودجه برای ساخت ویلا

طراحی بر اساس بودجه شما از اهمیت بالایی برخوردار است.به این دلیل که عدم توجه به بودجه منجر به تحمیل هزینه‌ های فراتر از انتظارتان می‌ شود.
این امر می ‌تواند روند و سرعت ساخت ویلا را تحت تاثیر قرار دهد.پس بسیار مهم است تا در ابتدای کار طراحی و ساخت ویلا حتما در این مورد گفتگو شود.

بازسازی ویلا قدیمی

ساختمان ‌های ویلایی قدیمی، خاطرات بسیاری را در خود جای داده است; که برای کارفرماها ارزش معنوی دارد.از این رو به جای تخریب و نوسازی بنا تصمیم به بازسازی ویلا در کنار حفظ کیفیت حسی آنها می ‌گیریم.
فضاها بر اساس نیاز کارفرما دوباره پیکربندی می‌ شوند و تغییر می‌ کنند.طراحی در انتزاع و بدون تعامل با شخصیت ساکنان آن، بنایی بی روح و بی هویت به دنبال خواهد داشت; و تنها با همفکری و همراهی آنان است که می ‌توان خدمتی منحصر به فرد ارائه کرد.
در طراحی فضای داخلی ویلا، امکان دید و ارتباط حداکثری با استخر، محوطه و مناظر طبیعی اطراف و امتداد دادن باغ به داخل فضا می‌توان فضای نو و خلاقانه ای به وجود آورد.

طراحی و اجرا ویلا در شرکت سپهر ساخت

شرکت فنی و مهندسی سپهر ساخت (تدبیرجم) با تکیه بر دانش فنی و توانایی بالای طراحان خود  و تخصص در طراحی و اجرا در زمینه طراحی نما در تمامی سبک ها با توجه به متد های روز دنیا اقدام به طراحی نما برای فضا های مسکونی ، مغازه ها ، ساختمان های اداری و تجاری ، باغ ویلا و… به صورت تخصصی و حرفه ای کرده است .ما در طراحی نمای ساختمان شما از ایده تا اجرا با توجه به بودجه مورد نظرکارفرما همراهتان هستیم .

عضویت | ورود
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد